Sprievodca mihalnicami Smart Lashes


Sprievodca mihalnicami Smart Lashes

V ponuke Smart Lashes nájdete veľké množstvo najrôznejších typov mihalnic pre predlžovanie. Pre skúsenejších lash štylistov asi nie je problém vybrať práve tie mihalnice, ktoré potrebuje pre svoju prácu, avšak pre nováčikov môže byť výber veľký problém. Preto tu nájdete prehľadné delenie mihalníc podľa základných parametrov a jednotlivých typov.

 

Dĺžka mihalníc

Dĺžka mihalníc sa uvádza v milimetroch a v našej ponuke nájdete mihalnice v dĺžke 6 až 20 mm. Dĺžku mihalníc vyberá lash stylistka spolu so zákazníčkou podľa jej želania, výsledného efektu a kvality prírodných mihalníc klientky. Predĺžené mihalnice nesmie zaťažovať prírodné riasy, aby nedochádzalo k ich predčasnému vypadávaniu. Kratšie mihalnice sa spravidla používajú do vnútorného kútika a dlhšie mihalnice do vonkajšieho kútika, avšak záleží na vybranom efektu. Pre prirodzenejší efekty sa používajú kratšie mihalnice, pre výrazné efekty spravidla mihalnice dlhšia.
 

Hrúbka mihalníc

V našej ponuke nájdete mihalnice s hrúbkou 0,05 až 0,25 mm. Rovnaké ako dĺžka mihalníc, tak i hrúbka je vyberaná podľa niekoľkých faktorov. Záleží na želanie klientky, ako výrazný má byť výsledný efekt, ako kvalitné má zákazníčka prírodné riasy a tiež od použitej metódy predlžovanie. Pre prirodzenejší efekty sa používajú tenšie mihalnice, pre výrazné efekty mihalnice hrubšie. Ak sú mihalnice predlžované klasickou metódou (jedna umelá mihalnica je aplikovaná na jednu prírodnú mihalnicu), používajú sa skôr mihalnice hrubšie. Pri predlžovaní objemovými metódami (aplikácia viac umelých mihalníc na jednu prírodnú mihalnicu) sa používajú mihalnice tenšie alebo už v priamo pripravených trsoch po niekoľkých mihalniciach. Pri objemových metódach sa musí klásť osobitný dôraz na nezaťažovanie prírodných rias. Aj pomocou objemových metód možno vďaka výberu tenkých mihalníc dosiahnuť prirodzeného výsledku.

 

Zatočenie / zakrivenie mihalníc

Stupeň zatočenie mihalníc sa označuje písmenami, keď napríklad B sú mihalnice takmer rovné a D veľa zatočené. Existujú aj ďalšie typy mihalníc ako sú napríklad mihalnice L, kedy je začiatok mihalnice rovný a až ďalšiu časť mihalnice zatočená. Najčastejšie sa používajú zatočenie typu C a D. Jednotlivé typy zatočenie možno ľubovoľne kombinovať podľa žiadaného efektu.

Typy mihalníc

Mink – matné mihalnice ideálne pre prirodzené efekty predlžovanie mihalníc.

Silk – mihalnice s hodvábnym leskom vhodné pre výraznejšie typy efektov.

Nano – mihalnice s unikátnymi mikropóry. Vďaka mikropórům sú ľahšie ako iné typy mihalníc a umožňujú lepšiu adhéziu lepidla na mihalnice, a tak dlhšiu výdrž predĺžených mihalníc.

Cashmere – mihalnice s unikátnym tvarom. Ich prierez je plochý, a preto sú ľahšie a lepšie priľnú na prírodné riasu. Vďaka tomu predĺžené mihalnice vydržia po dlhšiu dobu.

XD Light – mihalnice v už predpripravených trsoch špeciálne určené pre objemové predlžovanie mihalníc. Stačí zvoliť trs po požadovanom množstve mihalníc a aplikovať ho na prírodnú mihalnicu rovnako ako ostatné typy mihalníc.

Easy Fan – mihalnice špeciálne určené pre objemové predlžovanie mihalníc. Vďaka ich unikátnemu uloženie na páske v dvoch radoch, možno vytvoriť trs o požadovanom množstve mihalnic ich jednoduchým uchopením pinzetou.

Špeciálne – mihalnice určené pre špeciálne príležitosti. Sem môžeme zaradiť mihalnice farebné, melírované či s kamienkami a glitrami. Tieto mihalnice sa väčšinou nepoužívajú na každodenné nosenie a nie sú aplikované na všetky prírodné mihalnice. Možno ich aplikovať napríklad iba na niekoľko mihalníc pre zvýraznenie daného efektu alebo ich využiť na špeciálne príležitosti ako je ples, halloween, fotenie pod.

Pokiaľ chcete o jednotlivých typoch mihalníc vedieť viac, sledujte naše sociálne siete, blog alebo sa prihláste na odoberanie našich noviniek. Môžete sa tiež prihlásiť na niektorý z našich kurzov, kde vám naši profesionálni lektori radi zodpovie všetky otázky.